پوشک بزرگسال, دروشیت

زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف چیست؟ بهترین برندهای آنان کدام اند?

زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف بیمار

برای نگهداری بیماران یا سالمندان در منازل به منظور طی کردن دوره نقاهت بیماری یا حتی مشکلات متفاوت دیگر، انتخاب لوازم بهداشتی و پزشکی مورد اطمینان و کارا نقش بسزایی خواهد داشت. زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف ( بیمار ) یا دروشیت یکی از ابزاری است که برای انواع مشکلات، در منزل و بیمارستان به تعداد زیادی در طی روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرانداز بهداشتی یک بار مصرف یا دروشیت یکی از پرکاربردترین وسایل مصرفی در بیمارستان‌ها و حتی منازل می‌باشد و ممکن است توسط افرادی که دارای ناتوانی جسمی هستند و توانایی کنترل ادرار خود را ندارند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین افرادی که دارای زخم‌های ترشحی هستند یا خانم‌هایی که زایمان انجام داده‌اند ممکن است از زیر انداز بهداشتی یا دروشیت استفاده کنند.

در این محتوا ابتدا به این پرسش که زیرانداهای بهداشتی یکبار مصرف چیست پاسخ داده شده، پس از آن موارد مصرف آن و همچنین مواردی که برای داشتن بهترین انتخاب و خرید زیراندازهای بهداشتی یک‌بار مصرف به شما کمک خواهد کرد را برایتان ذکر کرده‌ایم.

در ادامه نیز به معرفی و بررسی ١٠ برند از بهترین زیراندازهای بهداشتی یکبار مصرف موجود در بازار خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

زیرانداز بهداشتی چیست؟

زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف یا دروشیت، زیراندازهایی هستند که برای جلوگیری از عبور آب و مایعات، با استفاده از مواد پتروشیمی تولید شده‌اند. زیراندازهای یکبار مصرف تحت عنوان دروشیت نیز شناخته می‌شوند، در واقع دروشیت لایه پلاستیکی موجود در زیرانداز است که مانع از عبور آب و مایعات می‌شود.

زیرانداز یک بار مصرف یا دروشیت باتوجه به نیاز افراد مصرف‌کننده در ابعاد مختلفی ساخته می‌شود.
البته توجه داشته باشید که علاوه بر ابعاد، زیراندازهایی بهداشتی یک بار مصرف در مقدار پودر جاذب موجود در آن نیز باهم تفاوت دارند و در حالت معمول مقدار این پودر جاذب حدود ٣ گرم است.

برای خرید زیراندازهای بهداشتی یک بار مصرف به چه نکاتی باید توجه داشته باشید؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای انتخاب و خرید زیراندازهای بهداشتی یک‌بار مصرف باید به آن توجه داشته باشید، مقدار پودر جاذب به کار برده شده برای تولید آن است.
هرچه مقدار این پودر بیشتر باشد کارایی زیرانداز بهداشتی یا دروشیت نیز بیشتر خواهد بود.
البته توجه داشته باشید که زیراندازهای بهداشتی را باید باتوجه به نیاز و موارد مصرفی خود انتخاب کنید.

زیرانداز بهداشتی یا دروشیت مورد استفاده شما باید دارای خاصیت آنتی باکتریال باشد، همچنین باید طراحی آن به گونه‌ای باشد که ضد بو باشد و از بروز عفونت و باکتری جلوگیری نماید. توجه داشته باشید که رنگ‌های مختلف زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف تفاوتی در کاربرد آن‌ها ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید طبق سلیقه خود آن را انتخاب کنید. یکی از دیگر مواردی که لازم است به آن توجه کنید مقاومت و انعطاف پذیری آن است که برای جابه‌جایی آن مشکلی ایجاد نشود.

*متاسفانه به دلیل استفاده روزمره و تعداد بالای زیراندارهای بهداشتی یک‌بار مصرف، تولید حجم زیادی از زباله این زیراندازها تنها عیب استفاده از آنان است.

موارد مصرف زیر انداز بهداشتی ‌یکبار مصرف

 • پس از عمل جراحی
 • دوران قاعدگی بانوان
 • شب ادراری کودکان و بزرگسالان
 • افرادی که کنترل ادرار ندارند.
 • بیماران بدون تحرک
 • بیماران بستری در بیمارستان
 • نوزادان

جالب است بدانید که حتی برای نگهداری حیوانات خانگی نیز می‌توان از زیراندازهای بهداشتی یک‌بار مصرف استفاده کرد.

توجه داشته باشید در صورت نگه داری حیوانات خانگی مانند سگ، گربه و… برای ضمانت سلامتی و بهداشت اعضای خانواده و همچنین حیوان خانگی خود، حتماً از زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف استفاده کنید. در این صورت می‌توانید مطمئن شوید که خود و حیوان خانگی شما در محیطی کاملا تمیز و پاکیزه و بدون نگرانی قرار دارید.

بهترین برندهای زیراندازهای بهداشتی یکبار مصرف کدامند؟

۱- زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف تافته

زیرانداز بهداشتی تافته همانطور که گفته شد دارای پودر جاذب است و می‌تواند رطوبت بدن یا دیگر مایعات را به خوبی جذب کند. یکی از نکات قابل توجه این نوع زیرانداز بهداشتی، خاصیت بوگیری آن است که هیچ پخش بویی ندارد و با جلوگیری از پخش بوی نامطبوع محیط را خوشبو نگه می‌دارد. زیرانداز بهداشتی تافته از سه لایه تشکیل شده است، این لایه‌ها شامل منسوج نبافته، تیشو، خمیر کاغذ و پودر جاذب و فیلم پلی اتیلن است.

این نوع زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف دارای دنباله‌هایی است تا بتوان آن را زیر تشک قرارداده و از جابه‌جایی و جمع شدن آن جلوگیری شود. همچنین زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف تافته آنتی باکتریال و ضد حساسیت است و در زمان تماس با پوست مشکلی برای پوست ایجاد نخواهد کرد.

۲- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف بنلا

این نوع زیرانداز بهداشتی دارای پنج لایه با خاصیت‌های مختلف می‌باشد.

 • لایه اول برای جلوگیری از بروز حساسیت دارای خاصیت ضد آلرژی است.
 • لایه دوم و سوم آن کاغذی است که جذب بالای مایعات را دارد و تمام مواد ترشحی را جذب و از انتقال آن به لایه‌های بعدی جلوگیری می‌کند.
 • لایه چهارم لایه‌ای است که پودر جاذب در آن قرار دارد که دارای خاصیت آنتی باکتریال است و از پخش بو و ایجاد عفونت جلوگیری می‌نماید.
 • لایه آخر لایه‌ای از جنس پلاستیک است که از نفوذ رطوبت به بیرون جلوگیری می‌کند.

۳- زیرانداز بهداشتی بیمار گلدپد

اولین ویژگی قابل توجه این نوع زیرانداز بهداشتی این است که دارای ٧ گرم پودر جاذب است که می‌تواند حدود ٣لیتر آب و ترشحات مایع را به خود جذب کند. همچنین دارای خاصیت ضدباکتریای و ضد حساسیت است و تا جایی که ممکن است رطوبت را از بدن دور کرده و آن را خشک نگه می‌دارد.

۴- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف بی‌تی‌آی

برای طراحی این زیراندازها، از برجستگی‌هایی استفاده شده که باعث می‌شود زیرانداز در زیر بدن ثابت بماند و جابه‌جا نشود.
این زیرانداز دارای مقاومت بالایی است و دیر پاره می‌شود.
از این نوع زیرانداز علاوه بر موارد مصرف گفته شده به دلیل نرمی و لطافت آن می‌توان برای تعویض پوشک نوزادان هم به راحتی و بدون ایجاد هیچگونه حساسیت استفاده کرد.

۵- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف اینو

این نوع زیرانداز هم دارای قدرت جذب بالایی بوده و ٧ گرم پودر جاذب دارد و در طراحی آن طوری است که بیشترین‌ کارایی را برای مصرف کنندگان داشته باشد. این زیرانداز دارای ٣ لایه است، یک لایه زیرین با خاصیت ضدآب است که مانع از نشت مایعات به محیط بیرون می‌شود. لایه دوم لایه جاذب است که محل قرارگیری پودر جاذب می‌باشد و از پخش بوی نامطبوع و ایجاد عفونت جلوگیری می‌کند. آخرین لایه، که لایه در تماس با پوست می‌باشد ساخته شده از الیاف گیاهی است تا از هرگونه آسیب به پوست جلوگیری شود.

۶- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف اچ ام ای

این نوع زیرانداز بهداشتی دارای قابلیت جذب بالای رطوبت است و همچنین دارای مقدار کافی پودر جاذب است که می‌تواند ١/۵ لیتر مایعات را بدون نشتی به بیرون جذب نماید.
این محصول دارای خاصیت ضد باکتریایی و همچنین جلوگیری از پخش بوی نامطبوع می‌باشد.
زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف اچ ام ای همچنین دارای استاندارهای لازم ارائه شده از سازمان غذا و دارو می‌باشد.

۷- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف جولی

این زیرانداز بیمار محصول کشور ترکیه است و دارای پودر جاذب قوی، سیستم فشرده و اتصال قوی لایه‌ها است که باعث قدرت جذب بالای آن می‌شود.
این محصول ضد حساسیت است و تحت استانداردهای بالای جهانی تولید می‌شود.
همچنین الیاف نازک و لطیف آن باعث انتشار متعادل مایع جذب شده می‌شود.

۸- زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف ابری سافت

این زیرانداز بیمار محصول کشور دانمارک می‌باشد که تلاش شده است با طراحی عالی شامل پودر جاذب قوی، استفاده از الیاف پنبه و… با بالاترین کارایی و بهترین قیمت ممکن در بازار عرضه شود. می‌توان گفت زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف ابری سافت یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین دروشیت‌های موجود در بازار است.

۹- زیرانداز بهداشتی بیمار تنا

این زیرانداز محصول مشترک کشورهای لهستان و هلند می‌باشد.

این محصول هم دارای قدرت جذب بالای رطوبت، ضد حساسیت و همچنین سیستم فشرده در طراحی است که بدون شک یکی از باکیفیت‌ترین های بازار می‌باشد.

۱۰- زیرانداز بهداشتی یکبار مصرف بیمار یاس پد

این محصول ضد باکتری و ضد حساسیت است.

تشکیل شده از پودر جاذب و خمیر کاغذ است که برای کسب رضایت مصرف‌کنندگان، ضدبو و ضد حساسیت است و از بروز عفونت و رشد باکتری جلوگیری می‌نماید. یکی از نکات قابل توجه زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف یاس پد این است که پس از مصرف و جذب مایعات تغییر شکل نمی‌دهد و شکل اولیه خود را حفظ می‌کند. شما پس از مطالعه این مطلب و انتخاب زیرانداز بهداشتی یک‌بار مصرف مناسب با نیاز خودتان می‌توانید از تمام نقاط کشور، محصول مورد نظر خود را به صورت تک یا با تعداد بالا، از سایت‌های رسمی و نمایندگی‌های مجاز محصولات به صورت آنلاین خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

از اینکه تا انتهای محتوا همراه ما بودید متشکریم، امیدواریم که به تمام سوالات احتمالی شما عزیزان پاسخ داده باشیم.

 

ممنون از همراهیتان.
مجموعه ninipooshak طی سالها تلاش ارايه کننده انواع مختلفی از پوشاک موجود در بازار می باشد.
مفتخریم پاسخ گوی نیاز شما باشیم .

مطالب مرتبط :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.